Top » Katalog » Felietony Gazetowe » Niedopowiedzenia »
Kategorie
Piosenki (669)
Przysłowia Radiowe (58)
Rewia Viva (7)
Smoleniowe Bajanie (1)
W Karzełkowie (7)
Pastorałki (21)
Bajki (14)
Opowieści z Biblii (7)
Najpiękniejsze Bajki Świata (8)
Baśnie i Legendy Polskie (9)
Felietony Gazetowe (36)
  Niedopowiedzenia (12)
  Padubi na niedziele (22)
Inne (3)Wykonawcy
1 CZERWCA
 

Jak doniosła życzliwa telewizja -  w Połczynie, w miejscowym szpitalu, sekcje zwłok odbywały się tuż obok kuchni. Słyszeliśmy co prawda o trudnościach zaopatrzeniowych służby zdrowia, ale ta sprawa to juz lekka przesada. . .
*
Ksiądz arcybiskup gdański oświadczył w radiowej „trójce”., że jego miesięczne zarobki wynoszą dwa miliony złotych. Cóż, wystarczy się wyspowiadać i nie ma grzechu. . .
*
Ministra Edukacji Narodowej w byłym mądrym i szacownym polskim mieście Kraków wyrośnięci studenci obrzucili jajami. I tu przypomina się natychmiast pewien przedwojenny wierszyk:
Pięknie ta młodzież się uzbraja,
Wierę, na zazdrość innym zbirom.
Pytasz, skąd wzięli zgniłe jaja?
Wyrwali je swoim prowodyrom. . .
*
I znowu podrożał alkohol. Coraz trudniej być Polakiem. . .
*
Na zdjęciach w poznańskiej prasie demonstracja pracowników służby zdrowia. Na jednym z nie-sionych transparentów napis: „Nie chcemy brać łapówek”.  No to nie bierzcie do ciężkiej cholery! ! !
*
Wbrew temu., co mówią w sondażach ludzie, wbrew temu co piszą gazety i mówią politycy, my uważamy, że w Polsce ośmiesza się religię. Ot, choćby prezentując wypowiedzi kleru. . .
*
W festiwalu żołnierskim w Kołymbrzegu wystąpi między innymi orkiestra Glenna Millera i gwiazda muzyki disco polo - niejaka Shazza. To jednak prawda, że ci Amerykanie nie mają za grosz gustu. A poza tym - wojsko - śpiew!
*
Stefan Niesiołowski oderwał się na chwilę od owadzich nogów i wygłosił myśl, że Kwaśniewski ma tyle z klasy Felipe Gonzalesa, ile Kwaśniewska z królowej Zofii, Kwaśniewski z Kennedy’ego a Waniek z Marylin Monroe. A ile Niesiołowski ma z robaka? . . .
*
Tygodnik WPROST doliczył się na widowni kinowej w czasie projekcji nowego filmu Zanussiego „Cwał” - aż czterech widzów. Reszta uciekła kłusem?
*
W Poznaniu złapana pięciolatka na gorącym uczynku: kradł radio z samochodu. Zdolną mamy młodzież. I jak szybko uczy się kapitalizmu. . . 
*
Czasopismo NAJJAŚNIEJSZA RZECZYPOSPOLITA, wydawane jeszcze nie w formie rolki marszczonej, opublikowało wielki artykuł o Janie Olszewskim. Nawtykano mu tam od parchatych Żydów. A poza tym prawica się wciąż jednoczy. . .
*
Wojciech Cejrowski organizuje na Kaszubach imprezę „Ciemnogród 96”. Dobrze, że nie w tv.   Choć z drugiej strony - Kaszubów żal. . .
*
Trudno było bardziej spaskudzić robotę, niż to zrobili panowie generałowie z UOP. A teraz, kiedy wywalono ich na twarz za brakoróbstwo, podniesiono wrzask, że zemsta polityczna. A nam cóś się robi niedobrze, kiedy ci faceci z prawej strony mówią o zemście politycznej. Przyganiał sagan garnkowi. . . A wogóle, to jeśli chodzi o polityczną klasę, to wciąż zerówka!
*
Nasz ukochany były Lesio stwierdził, że onegdaj Papież dał mu na przechowanie dusze Polaków. Teraz przynajmniej wiemy, dlaczego nie mamy duszy. . .
        
Wasz bez serc bez ducha
Sobczak

Utwory chronione przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agencja-as.pl