Top » Katalog » Felietony Gazetowe » Niedopowiedzenia »
Kategorie
Piosenki (669)
Przysłowia Radiowe (58)
Rewia Viva (7)
Smoleniowe Bajanie (1)
W Karzełkowie (7)
Pastorałki (21)
Bajki (14)
Opowieści z Biblii (7)
Najpiękniejsze Bajki Świata (8)
Baśnie i Legendy Polskie (9)
Felietony Gazetowe (36)
  Niedopowiedzenia (12)
  Padubi na niedziele (22)
Inne (3)Wykonawcy
20 KWIETNIA
 

Znany z tolerancji ksiądz Henryk Jankowski podarował Lechowi Wałęsie z okazji powrotu do Stoczni komplet śrubokrętów. Widać wszechwiedzący ksiądz zakłada, że bez manipulacji się nie obejdzie. . .
*
Prawdziwy Polak Bolesław Tejkowski „nie daje się” doprowadzić / jak to pięknie określa prasa /  na zlecone przez sąd badania psychiatryczne. Z jednej strony można powiedzieć, że taki głupi ten Tejkowski nie jest, z drugiej zaś. . . Cóż, okazuje się, że w naszym odrodzonym kraiku można na przykład „nie dać się” zamknąć. Czy tak, Wysoka Polska Sprawiedliwości?
*
Międzynarodowy Polonijny Komitet Na Rzecz Uniewinnienia i Pełnej Rehabilitacji Pułkownika Kuklińskiego / tak, rzeczywiście istnieje coś takiego! ! !  /  zwrócił się o przyznanie rzeczonemu Kuklińskiemu. . . pokojowej nagrody Nobla. Jeśli chodzi o pokój. . . z kuchnią, to ewentualnie. . .
*
Wyszło właśnie na jaw, że pośród innych genialnych posunięć krakowscy radni nakazali onegdaj zdemontować i wyrzucić na śmietnik obelisk ku czci robotniczych ofiar zajść z roku 1936. Aż strach, co w tym Krakówku jeszcze wymyślą. Tym bardziej że nasz były prezydent to też tak jakby robotnik-ofiara. . .
*
Złośliwi powiadają po wyborze nowego prezesa Telewizji, że z niektórych pampersów zostanie jeno miaska. . .
*
Byli prezydenci otrzymywać będą / wedle nowej ustawy /  około osiemdziesięciu milionów złotych miesięcznie. Cóż, jeśli państwo takie bogate, to niech rozda wszystkim a nie byle komu. . .
*
Gazeta Poznańska ogłosiła onegdaj wysokość zarobków niektórych mieszkańców naszego grodu, między innymi miejskich radnych. Sumy to tak zawrotne, że niektórzy powiadają, iż poznaniacy, to „zaradne Kaczmarki”.
*
Ponoć w Radomiu zamierzają postawić pomnik. . . dzieci nienarodzonych. Po pierwsze proponujemy kształt pra-dziecięcia / męski lub żeński organ /  a po drugie będzie to pierwszy na świecie pomnik czegoś, czego. . . nie ma. A wogóle - czy jest na sali psychiatra?
*
Dyrektor artystyczny Teatru Polskiego Lech Raczak powiedział :”Jeżeli faceci po pięćdziesiątce będą wam wmawiać, że nigdy w życiu nie mieli czerwonego krawata, nie wierzcie im’. Lechu - ja na prawdę nie miałem nigdy czerwonego krawata, więc może dlatego nigdy nie byłem dyrektorem? . . . Nawet artystycznym.
*
Dwaj warszawscy nauczyciele, na wiadomość, że dzienne utrzymanie więźnia kosztuje sześć milionów starych złotych, wystąpili z wnioskiem o osadzenia ich w pierdlu, bo na wolności nie są w stanie takiej kwoty miesięcznie zarobić. Panowie - żeby siedzieć, to trzeba coś umieć!
*
Partie prawicowe nic tylko łączą się. Trwa to juz parę lat a efektem jest coraz większy podział. Ostatnio prawicowcy znaleźli sobie nowego wspólnego wroga - Unię Wolności, która
została okrzyknięta poplecznikiem komuny. Może to Unię uratuje, bo prawicy juz chyba nic nie pomoże. Chyba, że Owsiak. . .

Sobczak

Utwory chronione przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agencja-as.pl