Top » Katalog » Felietony Gazetowe » Niedopowiedzenia »
Kategorie
Piosenki (669)
Przysłowia Radiowe (58)
Rewia Viva (7)
Smoleniowe Bajanie (1)
W Karzełkowie (7)
Pastorałki (21)
Bajki (14)
Opowieści z Biblii (7)
Najpiękniejsze Bajki Świata (8)
Baśnie i Legendy Polskie (9)
Felietony Gazetowe (36)
  Niedopowiedzenia (12)
  Padubi na niedziele (22)
Inne (3)Wykonawcy
24 LUTEGO
 

Od tygodnia mamy rząd. Choć niektórzy powiedzą,że nie mamy a taty. Bo mama jest za innym rządem a tata za tym. Ciekawe, czy dzieciaki są za nierządem? To tyle na początek grubym głosem a teraz cieniutko. Zaczynamy.
*
To właściwie głupota, nazywanie tej rubryki w taki sposób. Dzisiaj, gdy w niedopowiedzenia, niuanse  i delikatności nie bawi się nikt. Gdy wszyscy i wszystko z grubej rury. Cóz, jak widać, mimo tego całego kapitalizmu, rura nam nie mięknie.
*
Złapali „Makowca”, skazali „Pershinga”, zabili „Kiełbasę” - no istna Ameryka. A nam się marzy do Europy. Chicago bliżej!
*
Na płocie vis a vis kina BAŁTYK zauważyłem wielką płachtę reklamową z napisem tej treści: DISCO POLO - ANI BE ANI ME ANI KUKURYKU. Kurczę, recital Lecha? A może nazwać by to inaczej, na przykład DISCO BOLO ?
*
A teraz coś na lewą nogę i a propos tego, co wyżej. Otóż może ani DISCO POLO, ani DISCO BOLO a po prostu: DISCO OLO?
*
No, a skorośmy dowalili z prawa i z lewa, pora na coś nijakiego. Balcerowicz chce z prawicą, Kuratowska chce z lewicą, Kuroń wyklęty a i Modzelewski znów na indeksie. Jednym słowem UNIA. A ja sobie tak myślę: czy tej WOLNOŚCI w UNII za dużo, czy może za mało?A może WOLNOŚĆ i UNIA to dwa różne słowa, nijak do siebie nie pasujące?
*
Kącik poezji.Otóż wpadła nam w oczy fraszka pewnego niesłusznego poety /ach, ten nos, proszę księdza prałata!/  niejakiego Tuwima Juliana, która nosi piękny, kynologiczny tytuł: PIESEK.
Ja jestem pieskiem księżny Pleplewskiej.
A pan szanowny - czyim jest pieskiem?
To tyle a propos agenctwa. Przepraszam, a państwo dla kogo szpiegują?...
*
Napisali o mnie w pewnej gazecie. I to w dodatku dobrze. Od tamtego dnia nikt ze mną nie rozmawia. Bo czy to kto widział, żeby o kimś pisać dobrze? Musi - kanalia...
*
Komuna wraca. Dowodem na to mogą być choćby napisy, świadczące o niezrozumieniu istoty kapitalistycznego rynku i świadczące o tęsknotach za gospodarką rozdzielczą. Jeden z takich napisów zauważylismy na murze w miejscowości Borek: JEŚLI OKO ZA OKO A ZĄB ZA ZĄB, TO DLACZEGO D... ZA PIENIĄDZE?
*
Niniejszym ogłasza się pierwszy /choć nie ostatni/  konkurs bez nagród. Pytanie konkursowe brzmi: ”Na jednej z poznańskich stacji radiowych wciąź pojawia się śpiewany tekst, który brzmi mniej więcej tak: REDJO ŁES EFEM. Co to jest to „ŁES”? No i ta cała reszta tyż, o key?
*
Uwłaszczenia nie będzie, a więc diabli wzięli marzenia - nikt mi niczego darmo nie da i znów trzeba się będzie wziąć do roboty. Niech szlag tę komunę trafi!
*
Śledząc opinie o referendum, przypomniałem sobie stary, komunistyczny dowcip o zawodach rowerowych rozegranych między Breźniewem a Reaganem.Gdy wygrał Reagan, prasa radziecka napisała, że był przedostatni, natomiast ” tow.Breżniew zajął dobre, drugie miejsce”.
*
Wystarczyła lekka odwilż i miasto nasze ukazało się w całej krasie. Kałuża na kałuży i dziura na dziurze. I w dodatku nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Dlatego ogłaszamy kolejny konkurs. Otóż zamiast szukać dziury w całym, co jest pójściem na łatwiznę, proponujemy poszukanie...całego bez dziury!Ktokolwiek takie całe znajdzie, niech natychmiast da znać służbom drogowym a one już postarają się  o odpowiednią dziurę!
*
A teraz wiadomość na pocieszenie. Otóż pragnę obwieścić wszem i wobec KONIEC ZI-MY! Skąd ta pewność? Kupka węgla składowane przez całą zimę  przed drzwiami domu jednorodzinnego mego sąsiada jest tak już mała, że ostatnio pali piaskiem. Musi, czuje chłopisko  koniec!

SOBCZAK

Utwory chronione przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agencja-as.pl