Top » Katalog » Felietony Gazetowe » Niedopowiedzenia »
Kategorie
Piosenki (669)
Przysłowia Radiowe (58)
Rewia Viva (7)
Smoleniowe Bajanie (1)
W Karzełkowie (7)
Pastorałki (21)
Bajki (14)
Opowieści z Biblii (7)
Najpiękniejsze Bajki Świata (8)
Baśnie i Legendy Polskie (9)
Felietony Gazetowe (36)
  Niedopowiedzenia (12)
  Padubi na niedziele (22)
Inne (3)Wykonawcy
13 LIPCA
 

W związku z tym, że uczestnicy walk w Hiszpanii sprzed sześćdziesięciu laty dostają renty, znany liberał Korwin-Mikke zaproponował wypłacanie takich samych świadczeń. . . oficerom SS z Generalnej Guberni! A czyż Hitler nie mógłby zostać nowym polskim świętym? Wszystko przed nami!
*

Cytat z aktora Bogusława Lindy:  „. . . przychodzi premiera i widzimy, że na widowni siedzi pluton wojska i trzy zziębnięte kurwy. . . ’’ Rany boskie, ten to ma fanów! ! ! A jeśli chodzi o teatr w Polsce, to dobrze, że jest, przynajmniej kurwy mają się gdzie ogrzać!

*

Tematy egzaminów wstępnych do liceum można było wcześniej kupić na targu we Wrocławiu. A więc jednym słowem: wygraliśmy wreszcie bitwę o handel! Polak potrafi!

*

Zbigniew Brzeziński powiedział, że zaproszenie do USA w tym samym terminie prezydenta Kwaśniewskiego i prezydenta Izraela jest „ubolewania godne”. Ach, my Polacy, ten pępek świata. . .

*

Aż 94% dokładamy do rent rolniczych z naszych podatków. I chwatit! ?

*

W Ministerstwie Transportu odbył się egzamin z przepisów ruchu dla instruktorów prawa jazdy. Ponoć nikt nie zdał. A zatem: „lekarzu, lecz się sam”,  czy raczej: „módlmy się”. Wychodząc z domu.

*

Szympansica z krakowskiego zoo - Karolina - zaczęła grać na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z niezłym zresztą skutkiem. Teraz rozumiemy, co ma na myśli mecenas Olszewski,  mówiąc o „nieludzkiej twarzy kapitalizmu”. . .

*

Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Religijnej w Ustroniu doszło do bandyckich walk między skinami i punkami. Czyżby młodzież wzięła przykład z dorosłych i przekazywała sobie po prostu znak pokoju?

*

Reprezentantowi Polski na olimpiadę w Atlancie w polskim Karpaczu ukradziono rower. Jedno jest pewne: złodziejstwo w Polsce mamy na medal. Olimpijski nawet.

*

Tytuł prasowy: „Wrocławscy policjanci oskarżają swego komendanta. Komendant krył winnych? ”
Czyżby milicja, to byli bandyci i mordercy a policja to jeno złodzieje i łobuzy? . . . Cóś pięknego i niedrogo!

*

W Ostrzeszowie aż 140 osób oskarżono o posługiwanie się nielegalnymi prawami jazdy. Na miłość boską - ludzie, omijajcie Ostrzeszów! ! !

*

Na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołymbrzegu - jak pisze prasa - królowało disco-polo. Cóż, tam zawsze serwowano propagandę pomieszaną z kiczem. Tradycji stało się zadość, a poza tym - jak mówi znany hit - „Gdy piosenka szła do wojska, to śpiewała cała Polska”. . .

*

I najlepsze na koniec: pamięci komputerowe gwałtownie tanieją. A przecież od ludzkiej są o tyle lepsze, że dają się wymazać. . .

Sobczak

Utwory chronione przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Wszelkie prawa zastrzeżone. www.agencja-as.pl